Достапни линкови

Џеда: Убиен француски државјанин


Еден француски државјанин синоќа е убиен во Џеда, Саудиска Арабија, јави државната саудиска новинска агенција. Според неименуван претставник од Министерството за внатрешни работи, полицијата го истражува овој случај и мотивите за убиството. Други детали не се соопштени.
XS
SM
MD
LG