Достапни линкови

Багдад: ЗАРОБЕНИ ДВАЈЦА ЕГИПЌАНИ


Двајца египчани вработени во Телекомот во Багдад се заробени од вооружени лица, соопштои ирачката полиција. Во последните 6 месеци во Ирак се заробени над 100 странци. Повеќето се ослободени, а околу 30 беа егзекутирани од киднаперите.
XS
SM
MD
LG