Достапни линкови

Скопје: Конференција за заштита на животната средина


Владини претставници и меѓународни експерти од земјите на Југо-источна Европа од денеска во Скопје одржуваат дводневна конференција за заштитата на животната средина. Конференцијата е во организација на ОБСЕ и на Канцеларијата за развој на Обединетите Нации во Скопје.
XS
SM
MD
LG