Достапни линкови

Мерсин: Најмалку 14 повредени во експлозија на бомба


Во синоќешната експлозија на бомба поставена под еден полициски автомобил во турскиот град Мерсин биле повредени четиринаесет луѓе, јавуваат агенциите. Експлозијата се случила за време на концертот на турскиот поп пејач Чандан Ерчетин на кој присуствувале триесет илјади гледачи. Засега ниту една организација не ја презеде одговорноста за нападот.
XS
SM
MD
LG