Достапни линкови

Белград: Изборен молк пред локалните избори


Во Србија е во тек изборниот молк пред локалните избори, што ќе се одржат в недела. Во околу 150 општини ќе се избираат градоначалници и одборници, а во Војводина и пратеници за покраинскиот параламент.
XS
SM
MD
LG