Достапни линкови

САД: Ураганот Иван на јужните брегови на САД


Ураганот Иван во текот на изминатата ноќ, преку Мексиканскиот залив пристигнал во јужните брегови на Соединетите Држави. Според локалните медиуми, од торнадото што бил предизвикан од ураганот загинале две лица. Инаку, во текот на оваа недела седумдесетина луѓе загинале од овој, како што се смета, најсилен ураган што досега е забележан над Атлантикот.
XS
SM
MD
LG