Достапни линкови

Њу Орлеанс: Подготовки пред ураганот Иван


Американските власти побараа од скоро милион жители во подрачјето на Њу Орлеанс да се заштитат пред смртоносниот ураган наречен Иван. Се очекува ураганот кој со сила од над двесте километри се движи низ Мексиканскиот залив да стигне до јужните брегови на Соединетите Држави. Во изминатава недела овој ураган предзвика огромни материјални штети во Гренада, Јамајка и на Кајманските острови при што загинаа скоро осудесет луѓе.
XS
SM
MD
LG