Достапни линкови

Ерусалим: Посета на шефот на дипломатијата на Русија Сергеј Лавров


Министерот за надворешни работи на Русија Сергеј Лавров, утре ќе допатува во Ерусалем на раговорои со израелскиот премиер Ариел Шарон. Тема на разговорите ќе биде неопходноста од проширување на глобалните напори во борбата против тероризмот, соопштија денска офицјални преставници. Еден израелски преставник кој останал анонимен изјавил дека посетата на рускиот шеф на дипломатијата доаѓа по најновите настани во таа земја. Русија дури сега сваќа дека тоа што ни се случува нас не е локален проблем со тероризмот, туку дел од голобалната закана на, како што се наведува исламските терористи.
XS
SM
MD
LG