Достапни линкови

Ерусалим: Шарон го презентираше планот за повлекување на трупите од Газа


Израелскиот премиер Ариел Шарон денеска пред делегатите на неговата Ликуд партија ја презентираше временската рамка за повлекување на трупите и населбите од Појасот Газа. Според планот на Шарон, повлекувањето треба да почне на почетокот на следната година, иако беше предвидено за средината на 2005 а да заврши до крајот на идната година. Израелскиот премиер се соочува со силна опозиција за планот во рамките на владеачката Ликуд партија.
XS
SM
MD
LG