Достапни линкови

Бордо: Седуммина загинати, а над 40 повредени во сообраќајна несреќа


Во денешната сообраќајна несреќа на еден автопат кај Бордо во Јужна Франција, загинале најмалку седум луѓе, додека четириесетина други биле повредени. Станува збор за верижен судар меѓу еден шпански автобус и десетина други автомобили. Засега не е соопштена причината за оваа несреќа.
XS
SM
MD
LG