Достапни линкови

Токио: Силниот тајфун Чаба викендов ќе ја зафати Јапонија


Силниот тајфун Чаба се доближува до Јапонија и, според експертите, во текот на викендот ќе ги зафати јужните и западните делови на таа земја. Станува збор за таканаречен супер тајфун кој би предизвикал ветришта со брзина од сто и шеесет километри на час. Во минатата недела тајфунот Меги во Јапонија предизвика поплави во кои загинаа десет луѓе.
XS
SM
MD
LG