Достапни линкови

Тбилиси: Денеска без борби во Јужна Осетија


Денеска, за прв пат во оваа недела, не биле забележани борби во грузискиот регион Јужна Осетија кој сака да се одвои од Грузија. Претходно, владата во Тбилиси реши да повлече дел од војниците во Јужна Осетија со цел да се отвори патот за постигнување мирно решение на конфликот.
XS
SM
MD
LG