Достапни линкови

Пјонг Јанг: Посета на британскиот шеф на дипломатијата Даунер


Австралискиот министер за надворешни работи Александар Даунер денеска во Пјонг Јанг разговараше со лидерите на Северна Кореја околу кризата со нејзината нуклеарна програма. Даунер изјави дека имал многу продуктивни разговори, не соопштувајки детали.
XS
SM
MD
LG