Достапни линкови

Багдад: Четворица загинати во напад со гранати


Ирачкото министерство за внатрешни работи соопшти дека во денешниот напад со гранати во Багдад загинале четири лица, додека дваесетина други била повредени. Претходно агенциите јавија дека експлозиите во трговската зона на Багдад биле предизвикани од автомобил бомба. Засега никој не ја презеде одговорноста за нападот.
XS
SM
MD
LG