Достапни линкови

Европа: Лажни тревоги за поставени бомби на аеродромите во Софија и Рим


Половина од главниот аеродром во Софија – делот за пристигнување беше затворен денеска откако непознато лице се јавило дека е поставена бомба. Летовите сепак не беа откажани. На римскиот аеродром Леонардо да Винчи за десетина минути беше затворен терминал по тревогата на шалтерот на израелската авио компанија Ел Ал. На патниците им беше дозволено да се врата на терминалот откако беше утврдено дека станува збор за лажна тревога.
XS
SM
MD
LG