Достапни линкови

Багдад: Најмалку 24 загинати во судири


Официјалните ирачки власти соопштија дека најмалку 43 лица загинале во борби мегу американските сили и милитантите во Багдад и Наџаф. Најмалку 21 лице загинало во Наџаф, а 22 во судирите во Багдад.
XS
SM
MD
LG