Достапни линкови

Кашмир: Најмалку 10 загинати во судири меѓу индиските безбедносни сили и исламските милитанти


Најмалку 10 лица загинале во судирите меѓу индиските безбедносни сили и исламските милитанти во разделениот Кашмир. Како што јавуваат агенциите, насилствата добиле на интензитет деновиве по двата напади врз камповите на индиските сили.
XS
SM
MD
LG