Достапни линкови

Карачи: Во експлозија на бомба, најмалку две лица загинати


Најмалку две лица загинаа, а 4 се повредени во експлозија на бомба во Карачи пред една продавница на автомобили, соопштија пакистанските власти. Според полицијата станува збиор за пресметка на бизнис противници.
XS
SM
MD
LG