Достапни линкови

Фалуџа: Ослободени четворицата јордански заложници


Во Фалуџа синоќа беа ослобедни четворицата јордански заложници кои пред неколку дена беа грабнати од една ирачка милитантна група, јавуваат агенциите. Се додава дека ирачките бунтовници најавиле оти ќе ги ослободат и двајцата турски возачи откако нивната компанија соопшти дека се повлекува од Ирак. Во понеделникот еден турски заложник беше егзекутиран, по што турската возачка асоцијација реши веќе да не работи за американските трупи во Ирак.
XS
SM
MD
LG