Достапни линкови

Багдад: Киндапирани двајца работници во Ирак


Милитантната група на Мусаб Ал Заркави, која е поврзана со терористичката мрежа Ал Каида, киднапираше двајца возачи во Ирак и се закани дека ке ги убие доколку во рок од 48 часа турската компанија во која се запослени не прекине да работи во земјата, јави телевизијата Ал Џезеира. Екстремистите во Ирак започнаа серија на киднапирања со цел од земјата да ги истераат компаниите и војската која ги поддржува американските сили и новата преодна влада.
XS
SM
MD
LG