Достапни линкови

Багдад: При експлозија на бомба, загинат еден американски војник


Во денешната експлозија на бомба, 70 километри северно од Багдад, загинал еден американски војник, со што од почетокот на воените операции во Ирак, досега загинале 900 американски војници. Изутрината во Kиркук при ракетен напад загинал еден ирачки полицаец, а четворица биле ранети
XS
SM
MD
LG