Достапни линкови

Вороњез: Најмалку двајца загинати во експлозија на гас


Најмалку две лица загинале, а 5 биле повредени при експлозија на бомба на една автобуска станица во рускиот град Вороњез, јави Итар Тас. Други детали за инцидентот не се соопштени.
XS
SM
MD
LG