Достапни линкови

Европа: Продолжуваат ниските температури


Во поголемиот дел од Европа изминува уште еден студен летен ден. Во коментарите за медиумите, се наведува дека европејците од Осло до Будимпешта се уште го чекаат летото во услови кога на Алпите падна снег. Најголеми разочарувања има кај производителите на базени чиј бизнис одлично тргна минатата година кога летните температури во Европа ги пробиваа рекордите.
XS
SM
MD
LG