Достапни линкови

Индија: Повеќе од 50 деца загинаа во пожар


Повеќе од 50 деца загинаа во пожарот што изутринава избувна во еднос основно училиште во Тамил Наду во Индија. Иако причините не се утврдени се претпоставува дека пожарот избувнал во кујната за време на подготовките за ручек, ги пренесуваат агенциите информациите од локалните власти.
XS
SM
MD
LG