Достапни линкови

Вашингтон: Посета на Борис Тадиќ


Претседателот на Србија Борис Тадиќ денеска замина во неколкудневна посета на Соединетите Држави. Како што е најавено, Тадиќ ќе разговара со државниот секретар Колин Пауел и со вице претседателот Дик Чејни за билатералните односи и за статусот на Косово.
XS
SM
MD
LG