Достапни линкови

Приштина: Протест на работниците поради тешката социјална положба


Во Приштина денеска во организација на Унијата на независни синдикати на Косово, ќе протестираат работниците поради тешката социјална положба. Унијата бара донесување пакет закони за подобрување на социјалната положба на работниците, но и преиспитување на фискалната и царинската политика за малите и средните претпријатија.
XS
SM
MD
LG