Достапни линкови

Багдад: Американските сили убиле дете


Американските сили во Ирак потврдија дека убиле едно дете, а едно раниле, кога возилото со кое управувал нивниот татко не застанало на еден контролен пункт во Багдад. Во меѓувреме, ирачката преодна влада соопшти дека таа им ги дала податоците на американските сили за вчерашниот воздушен напад во Фалуџа кога загинаа 10 лица, за кои се верува дека биле приврзаници на терористот Абу Мусаб Ал Заркави.
XS
SM
MD
LG