Достапни линкови

Брисел: Состанок на министрите за финансии на ЕУ


Министрите за финансии на Европската Унија одржуваат состанок во Брисел на кој една од главните теми е буџетскиот дефицит на Италија, кој го надминува дозволениот лимит на земјите од евро – зоната. На состанокот присуствува италијанскиот премиер Силвио Берлускони, кој го превзеде и министерството за економија, откако министерот Џулио Тремонсти во саботата поднесе оставка.
XS
SM
MD
LG