Достапни линкови

Израел: Рекетирани израелски цели во појасот Газа


Израелски претставници соопштија дека денеска повторно биле истрелани ракети врз израелски цели во појасот Газа, при што едно лице било повредено. Во сличен напад што го извршија вчера милитанти на Хамас, загинаа двајца израелци. Како одговор, израелски хеликоптери ракетирале цели во Појасот газа, при што 3 лица биле повредени.
XS
SM
MD
LG