Достапни линкови

Техеран: Предадени британските морнари


Иранските власти денеска на британските дипломати во Техеран им ги предадоа осумтемина припадници на Британската морнарица. Како што е познато, тие пред неколку дена беа задржани кога со три чамци навлегоа во иранските територијални води на границата со Ирак.
XS
SM
MD
LG