Достапни линкови

Истанбул: Еден полицаец повреден во експлозија на шок-бомба


Еден полицаец бил полесно повреден при експлозија на таканаречена шок бомба која била поставена во едно предградие на Истанбул. Одговорноста ја презеде Турската марксистичко ленинистичка партија која се противи на одржувањето на самитот на НАТО во Истанбул.
XS
SM
MD
LG