Достапни линкови

Скопје: Продолжува посетата на премиерот на Албанија Фатос Нано


Делегацијата на албанската влада, предводена од премиерот Фатос Нано, ја продолжува вчера започнатата посета на Македонија. На денешниот бизнис форум, претставници на македонските и на албанските компании и асоцијации разговараат за унапредување на економските врски меѓу двете земји.
XS
SM
MD
LG