Достапни линкови

Истанбул: Состанок на шефовите на дипломатиите на исламската конференција


Министрите за надворешни работи на пеесет и седум земји на Исламската конференција, на денешниот состанок во Истанбул, се очекува главно да расправаат за ситуацијата во Ирак во светлината на предвањето на власта врз ирачаните, планирано на триесетти овој месец. Министрите ќе разговараат и за состојбата на Блискиот Исток.
XS
SM
MD
LG