Достапни линкови

Џорџија: Завршува самитот на осумте најразвиени земји во светот


Во Џорџија Соединетите Држави завршува самитот на 8 те индустриски најразвиени земји во светот. Лидерите повикаа на политички и економски реформи во поширокиот регион на Блискиот Исток, а во изјавата е изразена загриженост од ширењето на нуклеарното оружје при што се посочени Северна Кореја и Иран.
XS
SM
MD
LG