Достапни линкови

Лариса: Експлозија пред зградата на судот


Грчката полиција соопшти дека синоќа во детонација на екплозивна направа пред зградата на судот во центарлниот грчки град Лариса полесно бил повреден еден случаен минувач а врз заградаа е направена мала штета. Засега никој не ја преземал одговорноста за нападот за кој во полицијата сметаат дека бил мотивиран од членовите на терористичката организација 17 ти Ноември. Во меѓувреме во Грција се на сили големи антитерористички подготовки во пресртет на летните Олимписките игри во Атина.
XS
SM
MD
LG