Достапни линкови

Сеул: Парламентарни избори во Јужна Кореа


Денеска во Јужна Кореа се одржуваат парламентарни избори. Според истражувањата на јавното мислење пред изборите, владеачката конзервативна Голема Национална Партија ќе ја загуби власта во парламентот.
XS
SM
MD
LG