Достапни линкови

Вашингтон: Сведочење на Кондолиза Рајс


Советникот за национална безбедност на американскиот претседател Џорџ Буш, Кондолиза Рајс денеска треба да сведочи пред комисијата на Конгресот што ги испитува нападите на Њујорк и Вашингтон од 11 септември 2001.
XS
SM
MD
LG