Достапни линкови

Њу Делхи: Состанок за спречување на ширењето на птичјиот грип


Претставници на 7 азиски држави учествуваат на состанокот во Њу Делхи посветен на мерките за спречување на ширењето на птичјиот грип. Досега од оваа болест во Виетнам умреа 14 луѓе, а во Тајланд 6-мина.
XS
SM
MD
LG