Достапни линкови

Виетнам: Уште една жртва на птичјиот грип


Една 16 годишна девојка почина во Јужен Виетнам од птичјиот грип, јавија агенциите. Досега од оваа болест во Азија починаа 16 лица.
XS
SM
MD
LG