Достапни линкови

Пекинг: Зајакнати заштитните мерки од САРС


Здравствените установи во Кина ги зајакнаа заштитните мерки од тешкиот акутен респираторен синдром САРС, еден ден откако беше хоспитализирано едно лице заразано од оваа болест. Во Пегинг започнаа да работат контролните пунктови на аеродромите и железничките станици, додека во Шангај воведени се зајкнати мерките на претпазливост, пренесе кинеската новинска агенција Син-Хуа.
XS
SM
MD
LG