Достапни линкови

Пекинг: Судски процес против 14 Кинези за организирање оргии


Против 14-мина Кинези денеска започнува судскиот процес во јужна Кина, кои се обвинети за организирање на оргиите на 18-ти септември, во кои учествувале 400 јапонски туристи и 500 кинески проститутки. Доколку се докаже нивната вина, обвинетите би можеле да добијат затворски казни од над 10 години.
XS
SM
MD
LG