Достапни линкови

Лондон: Лидерот на чеченските бунтовници Закаев доби политички азил во Британија


Лидерот на чеченските бунтовници Ахмед Закаев доби политички азил во Велика Британија, што предизвика остра реакција на официјална Москва. Шефот на руската дипломатија Игор Иванов во интервјуто за Тајмс изјави дека одлуката на британските власти е навреда за многубројните жртви што ги предизвикаа чеченските терористи, оценувајки дека може да биде доведена во прашање и руско-британската соработка во борбата против тероризмот.
XS
SM
MD
LG