Достапни линкови

Истанбул: Најмалку 22 загинати во двете синоќешните експлозии


Турските власти соопштија дека се загинати најмалку 22 лица , а околу 250 ранети се ранети во двете експлозии од автомобили бомба што се случија вчера во Истамбул во двете најголеми синагоги во градот Неве Шалом и Беет Израел. Овие експлозии ги осудија претставници од повеќе земји и меѓународни организации.
XS
SM
MD
LG