Достапни линкови

Мека: 12 загинати во невреме


Како последица на силните дождови во Саудискиот свет град Мека, вчера животот го загубија 12, а се повредени 50 лица. Поради поплавите делови на градот се отсечени и луѓето се спасуваат со помош на хеликоптери. Кралското семејство на Саудиска Арабија инаку пред неколку дена ги повика граѓаните да се молат да падне дожд поради долготрајната суша со која беше зафатена земјата.
XS
SM
MD
LG