Достапни линкови

Приштина: Убиен припадник на полицијата на УНМИК


Еден припадник на полицијата на Унмик е убиен на патот Косовска Митровица - Лепосавиќ, изјави портпаролот на Унмик Трејси Бекер. Подрачјето е блокирано од силите на КФОР и зесега не е соопштено за мотивите и кој стоји зад нападот.
XS
SM
MD
LG