Достапни линкови

Пјонгјанг: Северна Кореа потворно побара разговори со САД


Северна Кореа денеска повторно побара преговори со Вашингтон и потпишување договор за ненапаѓање за да се реши кризата поради нуклеарната програма на ПјонгЈанг. Кризата со северна Кореја од која Соединетите Држави бараат да ја прекине нуклеарната програма е главна тема на разговорите што британскиот премиер Тони Блер ги
води во Пекинг со кинеското раководство.
XS
SM
MD
LG