Достапни линкови

Лондон: Блер ја губи довербата од граѓаните


Истражувањето на јавното мислење во британија покажува дека британскиот премиер Тони Блер ја губи довербата кај граѓаните. На прашањето дали му веруваат на премиерот 58 насто од испитаниците во анкетата на институтот Мори се изјасниле негативно.
XS
SM
MD
LG