Достапни линкови

Приштина: Посета на Џорџ Роберстон


Генералниот секретар на Нато Џорџ Робертсон и преставници на седум земји членки на Северно-атланскиот Совет денеска се во посета на Косово. Тие ќе се состанат со командантот на КФОР генерал Фабио Мини, со шефот на УМНИК Михаил Штајнер и како и со преставниците на Косовските власти. Посетата, како што е соопштено во Брисел, преставува конкретна демоснстрација на решеноста на алијансата за одржување на мирот и стабилноста на Косово и регионот.
XS
SM
MD
LG