Достапни линкови

Скопје: Денеска потпишување договор за соработка меѓу Македонија и Црна Гора


Во Скопје денеска се очекува да биде потпишан договор за соработка меѓу владите на Македонија и на Црна Гора во борбата против тероризмот, организираниот криминал, шверцот со дрога и тргоијата со луѓе. Договорот треба да го потпишат министрите за внатрешни работи Хари Костов и Милан Филиповиќ.
XS
SM
MD
LG