Достапни линкови

Њујорк: Ирачкиот амбасадор во ОН го обвини Кофи Анан


Ирачкиот амбасадор во Обединетите Нации Мохамед Ал Дури го обвини генералниот секретар Кофи Анан дека го помогнал американскиот напад врз Ирак. Ал Дури изјави дека Анан, со повлекувањето на мировните посматрачи од Кувајт и со понудата на алтернативно решение на хуманитарната програма нафата за храна, работел во прилог на американското и британското кршење на Повелбата на Обединетите Нации.
XS
SM
MD
LG